Chátrajúcu budovu v centre mesta chcú predať

Autor: Anna Mondočková | 21.11.2013 o 7:00 | Karma článku: 3,67 | Prečítané:  623x

Otrasný pohľad na budovu v centre Zlatých Moraviec sa vedenie mesta rozhodlo riešiť.  Budovu výmenníkovej stanice, ktorú dlhodobo nevyužíva, sa chystá predať. Spomínaná nehnuteľnosť sa nachádza medzi obchodnými domami a parkoviskami. V obchodnej verejnej súťaži ju predá tomu, kto ponúkne najvyššiu cenu.

Radnica chátrajúcu budovu v centre Zlatých Moraviec ide predať.Radnica chátrajúcu budovu v centre Zlatých Moraviec ide predať.Anna Mondočková

Zlatomoravskí mestskí poslanci na novembrovej schôdzi rozhodli o predaji chátrajúcej budovy v centre mesta. Keďže mesto nemá peniaze na opravu, ponúklo ju vo verejnej súťaži na odpredaj.

V zozname nepotrebného majetku mesta je osem budov, z ktorých radnica chce väčšinu odpredať. Aspoň takto to deklarovala pred rokom. Jedná sa o nehnuteľnosti, ktoré sú v zlom technickom stave, dlhodobo sú nevyužívané a náklady na ich opravu prevyšujú výnosy z prenájmu.

V zozname dubiózneho majetku je napr. časť pavilónu bývalej pôrodnice, budova bývalého MsNV, obchodné strediská na Hviezdoslavovej a Duklianskej, reštaurácia na Staničnej ulici, objekt Autoservisu na Viničnej ulici i rodinný dom na Sládkovičovej. Výmenníkovú stanicu na Duklianskej ulici si mesto chcelo ponechať ako vhodný objekt na rozvoj služieb obyvateľstvu. Hodnota stavieb vlani predstavovala 20 937 038 eur a hodnota pozemkov 2 360 334 eur.

Po roku je situácia iná. Budovu výmenníkovej stanice mesto predáva. Predaj nehnuteľnosti sa uskutoční formou obchodnej verejnej súťaže za minimálnu cenu vo výške 75-tisíc eur s možnosťou zvyšovania ceny.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?