Chátrajúcu budovu v centre mesta chcú predať

Autor: Anna Mondočková | 21.11.2013 o 7:00 | Karma článku: 3,67 | Prečítané:  615x

Otrasný pohľad na budovu v centre Zlatých Moraviec sa vedenie mesta rozhodlo riešiť.  Budovu výmenníkovej stanice, ktorú dlhodobo nevyužíva, sa chystá predať. Spomínaná nehnuteľnosť sa nachádza medzi obchodnými domami a parkoviskami. V obchodnej verejnej súťaži ju predá tomu, kto ponúkne najvyššiu cenu.

Radnica chátrajúcu budovu v centre Zlatých Moraviec ide predať.Radnica chátrajúcu budovu v centre Zlatých Moraviec ide predať.Anna Mondočková

Zlatomoravskí mestskí poslanci na novembrovej schôdzi rozhodli o predaji chátrajúcej budovy v centre mesta. Keďže mesto nemá peniaze na opravu, ponúklo ju vo verejnej súťaži na odpredaj.

V zozname nepotrebného majetku mesta je osem budov, z ktorých radnica chce väčšinu odpredať. Aspoň takto to deklarovala pred rokom. Jedná sa o nehnuteľnosti, ktoré sú v zlom technickom stave, dlhodobo sú nevyužívané a náklady na ich opravu prevyšujú výnosy z prenájmu.

V zozname dubiózneho majetku je napr. časť pavilónu bývalej pôrodnice, budova bývalého MsNV, obchodné strediská na Hviezdoslavovej a Duklianskej, reštaurácia na Staničnej ulici, objekt Autoservisu na Viničnej ulici i rodinný dom na Sládkovičovej. Výmenníkovú stanicu na Duklianskej ulici si mesto chcelo ponechať ako vhodný objekt na rozvoj služieb obyvateľstvu. Hodnota stavieb vlani predstavovala 20 937 038 eur a hodnota pozemkov 2 360 334 eur.

Po roku je situácia iná. Budovu výmenníkovej stanice mesto predáva. Predaj nehnuteľnosti sa uskutoční formou obchodnej verejnej súťaže za minimálnu cenu vo výške 75-tisíc eur s možnosťou zvyšovania ceny.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?