Nemocnica sa borí s dlhmi, mesto rokuje so Svetom zdravia

Autor: Anna Mondočková | 28.6.2014 o 15:19 | Karma článku: 3,86 | Prečítané:  554x

Podľa viacerých zdrojov nie sú to fámy, ale rovnako to nemuselo byť ani tabu. Spoločnosť Svet zdravia má evidentný záujem o mestskú nemocnicu v Zlatých Moravciach, ktorá sa borí s dlhmi. V piatok, 27. júna popoludní sa vraj stretli zástupcovia jednej i druhej strany. Na výsledky rokovania si ešte počkáme, čo ale vieme o tejto firme?

Spoločnosť Svet zdravia, a. s., pôsobí na Slovensku od roku 2006. Jej vlastníkom sa stala investičná skupina Penta v roku 2012. Do svojho portfólia tak zaradila nemocnice v Michalovciach (nemocnicu má v dlhodobom prenájme od samosprávneho kraja), Humennom, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Rožňave, Trebišove, Michalovciach, Partizánskom a vo Vranove nad Topľou s detašovanými pracoviskami v Medzilaborciach a v Stropkove. Neviem s určitosťou povedať, či jej protimonopolný úrad v roku 2013 odobril aj nemocnice v Banskej Štiavnici, Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom.

Klebetí sa o tom, že pribudne do jej siete aj mestská nemocnica v Zlatých Moravciach, ktorá po ekonomickej stránke je na tom dosť biedne. Pohľadávky sú vo výške 668-tisíc eur, záväzky dosahujú 1,3 milióna eur. Dlh v Sociálnej poisťovni predstavuje zhruba 299-tisíc eur. Podľa viacerých zdrojov do konca roka v zlatomoravskej nemocnici bude mať rozhodujúci akcionársky podiel Svet zdravia.

V roku 2011, kedy Penta nemocnice preberala, dosahovalo päť z nich prevádzkovú stratu 2,2 milióna eur. Väčšina záväzkov je dnes už vysporiadaná a nemocnice dosahujú zisk. Zdravotnícke zariadenia nekupujú veci, ktoré nemusia kupovať, neobjednávajú si zbytočne poradcov, ktorých nepotrebujú, a neplatia za IT nehorázne sumy.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?