A už je to tu! Exprimátor Lednár podáva na mesto žalobu

Autor: Anna Mondočková | 6.3.2015 o 8:50 | Karma článku: 3,66 | Prečítané:  939x

Exprimátor mesta Zlaté Moravce Peter Lednár pripravuje žalobu na mesto za nevyplatenie nevyčerpanej dovolenky.

Spory, ktoré avizuje zlatomoravská radnica, môžu mesto položiť na lopatky. Prípad nadštandardných dodatkov k pracovným zmluvám najnovšie prebil tento. Na 5. rokovaní zastupiteľstva, ktoré sa konalo včera, teda 5. marca informoval verejnosť súčasný prednosta radnice Miroslav Šlosár, že exprimátor Peter Lednár práve počas schôdze potvrdil, že podá na mesto žalobu za nevyplatenie nevyčerpanej dovolenky.

Vo výzve doručenej na mestský úrad sa právny zástupca exprimátora Lednára opiera o zákon o platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. Žiada v nej, aby radnica exprimátorovi vyplatila náhradu platu za jeho nevyčerpanú dovolenku vo výške 3 716, 65 eura. Z toho za rok 2013 v rozsahu 16 dní vo výške 1 450,40 € a za rok 2014 v rozsahu 25 dní vo výške 2 266,25 €.

Návrh na vyplatenie nevyčerpanej dovolenky riešili mestskí poslanci na štvrtom zasadnutí zastupiteľstva. Zamietli ho.

Po tom, čo bývalý primátor Peter Lednár zaslal na Mestský úrad v Zlatých Moravciach predžalobnú výzvu, sa na úrad aj sám dostavil. „Nevedel, či výzvu stiahne alebo sa s Mestom bude súdiť,“ povedal prednosta radnice Šlosár. Slová prednostu potvrdila aj primátorka Serafína Ostrihoňová: „Váhal, či trvá na tom, alebo či žalobu stiahne. Doteraz sa nevyjadril.“ Zaznelo na schôdzi zastupiteľstva so začiatkom o 16.hodine. O hodinu na to už bolo jasné, že mesto sa žalobe nevyhne.

Kedy bude žaloba na súde podaná, sa zatiaľ nevie.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?