V Zlatých Moravciach vznikajú nové parkovacie miesta

Autor: Anna Mondočková | 8.8.2013 o 8:00 | Karma článku: 5,33 | Prečítané:  354x

Stromy a trávnaté plochy pomaly a isto ustupujú parkoviskám. Hneď do 40 provizórnych parkovacích miest sa buduje v dolnej časti Zlatých Moravciach. Nedá sa však povedať, že v konečnom dôsledku peniaze ušetrili, lebo za projektovú dokumentáciu mesto zaplatilo.

Parkovacích miest je v meste málo. Trávnatý porast ustúpil parkovisku.Parkovacích miest je v meste málo. Trávnatý porast ustúpil parkovisku.Anna Mondočková

Problém s parkovaním na sídliskách je snáď vo všetkých mestách nikdy nekončiaci evergreen. Problémy s parkovaním sa nevyhli ani Moravciam. Začnem dobrou správou. V meste vznikajú nové parkovacie miesta. Zlá správa je, že na trávnatom poraste.

Pred nedávnom sa zlatomoravskí pracovníci Technických služieb (TS) pustili do stavby provizórneho parkoviska na Ulici Obrancov mieru. Nejde o asfaltové parkovisko, iba o spevnenú plochu. Detské ihrisko zostáva. Jedna polovica obyvateľov Ulice Obrancov mieru s výstavbou súhlasí, druhá žiada zachovať zeleň.

Projekt do šuflíka

Majiteľom pozemku je mesto. Jeden zo zamestnancov mestskej organizácie mi v rozhovore povedal, že „už vynaložili nemalé náklady na projektovú dokumentáciu. Videl som ju na vlastné oči, pričom stavia sa bez nej.“ Mesto o novom projekte mlčí, akoby neexistoval. „Vyžadovalo by si to rôzne súhlasy a prípravu projektov, bolo by to finančne náročnejšie, a celý proces by si vyžadoval dlhšie časové obdobie,“ uvádza na mestskej infostránke.

Najlacnejšiu verziu vylúčili

Trávnatý areál Technické služby vyčistili, stavebné práce robí obchodno-stavebná spoločnosť Hass. Na trhu pôsobí 10 rokov. Faktom však je, že mestská firma Technické služby prevádzkuje aj stavebnú činnosť. Opýtaní ľudia sú s ich prácou spokojní. „Mesto sa mohlo rozhodnúť pre našich ľudí a Technické služby,“ myslia si viacerí.

S otázkami typu, prečo provizórne parkovisko na Ul. Obrancov mieru sa nestavia podľa projektovej dokumentácie, keď už raz bola vypracovaná? Koľko peňazí vypracovanie projektovej dokumentácie stálo - kto je autorom projektu, a koľko bude konkrétne výstavba parkoviska stáť peňazí, som sa obrátila na povereného riaditeľa TS Branislava Vargu. Na moje otázky ani s odstupom niekoľkých dní neodpovedal, aj napriek tomu, že v telefonickom rozhovore to prisľúbil po tom, čo otázky dostane písomne.

Záujem daňových poplatníkov

Možností ako sa dostať k mestskej zákazke je pomerne veľa a občas sa vyskytnú aj podozrenia. „Ide o firmu spriaznenú s mestom? Na čo mesto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na parkovisko, hoci sa dopredu vedelo, že provizórne parkovisko bude lacnejšie. Bude nás zaujímať, čo tento špás stál nás - daňových poplatníkov, ale aj mená ľudí, spravujúcich takto mestský majetok.“

Parkovisko bude mať kapacitu 30 - 40 parkovacích miest. V podstate pôjde o rozšírenie už existujúceho parkoviska, keďže podľa slov primátora, na asfaltové parkovisko mesto nemá peniaze. Vzniká na trávnatom poraste s dĺžkou 47 metrov a šírkou 13 metrov medzi cestou a oplotením Materskej školy na Kalinčiakovej ulici. Hotové bude v najbližších dňoch.

 

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?