V Zlatých Moravciach vznikajú nové parkovacie miesta

Autor: Anna Mondočková | 8.8.2013 o 8:00 | Karma článku: 5,33 | Prečítané:  355x

Stromy a trávnaté plochy pomaly a isto ustupujú parkoviskám. Hneď do 40 provizórnych parkovacích miest sa buduje v dolnej časti Zlatých Moravciach. Nedá sa však povedať, že v konečnom dôsledku peniaze ušetrili, lebo za projektovú dokumentáciu mesto zaplatilo.

Parkovacích miest je v meste málo. Trávnatý porast ustúpil parkovisku.Parkovacích miest je v meste málo. Trávnatý porast ustúpil parkovisku.Anna Mondočková

Problém s parkovaním na sídliskách je snáď vo všetkých mestách nikdy nekončiaci evergreen. Problémy s parkovaním sa nevyhli ani Moravciam. Začnem dobrou správou. V meste vznikajú nové parkovacie miesta. Zlá správa je, že na trávnatom poraste.

Pred nedávnom sa zlatomoravskí pracovníci Technických služieb (TS) pustili do stavby provizórneho parkoviska na Ulici Obrancov mieru. Nejde o asfaltové parkovisko, iba o spevnenú plochu. Detské ihrisko zostáva. Jedna polovica obyvateľov Ulice Obrancov mieru s výstavbou súhlasí, druhá žiada zachovať zeleň.

Projekt do šuflíka

Majiteľom pozemku je mesto. Jeden zo zamestnancov mestskej organizácie mi v rozhovore povedal, že „už vynaložili nemalé náklady na projektovú dokumentáciu. Videl som ju na vlastné oči, pričom stavia sa bez nej.“ Mesto o novom projekte mlčí, akoby neexistoval. „Vyžadovalo by si to rôzne súhlasy a prípravu projektov, bolo by to finančne náročnejšie, a celý proces by si vyžadoval dlhšie časové obdobie,“ uvádza na mestskej infostránke.

Najlacnejšiu verziu vylúčili

Trávnatý areál Technické služby vyčistili, stavebné práce robí obchodno-stavebná spoločnosť Hass. Na trhu pôsobí 10 rokov. Faktom však je, že mestská firma Technické služby prevádzkuje aj stavebnú činnosť. Opýtaní ľudia sú s ich prácou spokojní. „Mesto sa mohlo rozhodnúť pre našich ľudí a Technické služby,“ myslia si viacerí.

S otázkami typu, prečo provizórne parkovisko na Ul. Obrancov mieru sa nestavia podľa projektovej dokumentácie, keď už raz bola vypracovaná? Koľko peňazí vypracovanie projektovej dokumentácie stálo - kto je autorom projektu, a koľko bude konkrétne výstavba parkoviska stáť peňazí, som sa obrátila na povereného riaditeľa TS Branislava Vargu. Na moje otázky ani s odstupom niekoľkých dní neodpovedal, aj napriek tomu, že v telefonickom rozhovore to prisľúbil po tom, čo otázky dostane písomne.

Záujem daňových poplatníkov

Možností ako sa dostať k mestskej zákazke je pomerne veľa a občas sa vyskytnú aj podozrenia. „Ide o firmu spriaznenú s mestom? Na čo mesto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na parkovisko, hoci sa dopredu vedelo, že provizórne parkovisko bude lacnejšie. Bude nás zaujímať, čo tento špás stál nás - daňových poplatníkov, ale aj mená ľudí, spravujúcich takto mestský majetok.“

Parkovisko bude mať kapacitu 30 - 40 parkovacích miest. V podstate pôjde o rozšírenie už existujúceho parkoviska, keďže podľa slov primátora, na asfaltové parkovisko mesto nemá peniaze. Vzniká na trávnatom poraste s dĺžkou 47 metrov a šírkou 13 metrov medzi cestou a oplotením Materskej školy na Kalinčiakovej ulici. Hotové bude v najbližších dňoch.

 

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?