Pozrite sa ako to dopadne, keď na akcii nie je primátor. Ignorácia

Autor: Anna Mondočková | 17.9.2013 o 8:00 | (upravené 17.9.2013 o 8:49) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  741x

Na facebooku, v krajských novinách a v ďalších celoslovenských médiách sa hovorí o zaujímavej výstave v pobočke Ponitrianskeho múzea v Zlatých Moravciach, ktorá mapuje športy v meste a najväčšie dosiahnuté úspechy zlatomoravských športovcov. Vedenie mesta vernisáž výstavy odignorovalo. Tento postoj si zobral za svoj mestský infoblog, ktorý spadá pod sekretariát primátora. Prečo asi? Nebol tam primátor. Zlatomoravský mestský infoblog je vďačným prostriedkom pre politickú agitku primátora a jemu blízkych ľudí.

Mestský infoblog pozýva na výstavu, vernisáž odignoroval.Mestský infoblog pozýva na výstavu, vernisáž odignoroval.

Výstava venovaná histórii športu je jednou z mnohých akcií, ktoré sú realizované pri 900. výročí prvej písomnej zmienky o Zlatých Moravciach najmä zásluhou mestského poslanca Ľudovíta Chládeka. Po skončení výstavy by sa mala konať akadémia, kde bude na základe ankety dvadsať najúspešnejších športovcov, trénerov či športových funkcionárov ocenených.

Keď sa zamyslíme, kto všetko prejavil záujem o výstavu - aktuálni aj zaslúžilí športovci a veľké médiá, nedá sa prehliadnuť ignorácia mestských médií. Na blogu visí aj po dvoch týždňoch pozvánka na výstavu, pod ňou reklama na zoznamku. Žiadny článok z vernisáže, aj napriek tomu, že pracovníčka redakcie tam bola. Info Zlaté Moravce dlhodobo propaguje predovšetkým aktivity svojho chlebodarcu - primátora Petra Lednára. Akciu, na ktorej primátor chýbal, údajne bol v zahraničí, redakcia odignorovala.

Infoblog spadá pod sekretariát primátora. Vznikol ako pomocné médium oficiálnej stránky mesta a Tekovských novín.

Prístup mestských médií sa k prezentáciám akcií cez Ľudovíta Chládeka radikálne zmenil po tom, čo primátor Peter Lednár chcel odvolať riaditeľa Záhradníckych služieb Mariána Tomajka. Pritom títo ľudia, čo sa týka zvlášť histórie, si zaslúžia obdiv a uznanie. A žiť bez neustálej manipulácie, stresu a ponižovania.

Bizarné správanie k výstave, ktorú zastrešuje aj mesto u niektorých vyvoláva pobúrenie, u iných skôr ironické komentáre. Nahnevaný pozorovateľ píše, že s toľkou ignoráciou sa dávno nestretol.

Akcie zverejnené na webe s fotkami primátora

Napríklad 12. augusta, na info blogu mesta sa objavil 9-riadkový článok s fotografiami „Sociálne zariadenie amfiteátra opäť slúži svojmu účelu". Až na troch snímkach je zlatomoravský primátor.

Každá fotografia na reklamu je dobrá. Asi takto pravdepodobne rozmýšľajú primátor Zlatých Moraviec a jeho syn, keď na daňovými poplatníkmi platenej infostránke mesta upozorňujú na seba a im blízke osoby. Súbor fotografií s mladým Lednárom (súčasťou sú aj dve mladé ženy) bol nafotený 19. júla na vernisáži výstavy historických a súčasných fotografií Slovenského Červeného kríža. Tento rok si humanitárna organizácia pripomína 150 rokov.

Zahlcovaný web fotkami prvého muža mesta ľudí sklamal. Zo 17 fotografií je len 6 venovaných téme SČK. Popisky k fotografiám chýbajú. Verejnosť sa môže len domnievať, kto sú tie dve mladé ženy na spoločných snímkach s primátorom a jeho synom? Žeby išlo o rodinnú akciu? Prekvapený bol aj čitateľ, ktorý tu postrádal ľudí od fachu a zaslúžilých darcov krvi.

Dnes čitateľ postráda informáciu o histórii športov a úspechoch športovcov Zlatých Moraviec.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?