Niektorí poslanci odmietajú účasť na slávnosti

Autor: Anna Mondočková | 26.9.2013 o 8:00 | (upravené 26.9.2013 o 15:43) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  1196x

Dnes popoludní začína slávnostná akadémia pri príležitosti okrúhleho výročia mesta Zlaté Moravce. Nie všetci poslanci chcú oslavovať.

Poslanec Pavol Petrovič odmieta oslavovať, ľudia sú bez výplat.Poslanec Pavol Petrovič odmieta oslavovať, ľudia sú bez výplat.Anna Mondočková

„Pokiaľ budú zamestnanci Záhradníckych služieb bez výplat, odmietam chodiť na akékoľvek slávnosti, je to neetické," povedal na poslednom rokovaní zastupiteľstva mestský poslanec Pavol Petrovič. Podľa neho si primátor vzal za rukojemníkov tých najzraniteľnejších, zamestnancov. Ide o oslavy k 900. výročiu prvej písomnej zmienky o meste Zlaté Moravce.

Aj niekoľko obyvateľov Zlatých Moraviec si myslí, že po tom, ako prišli zamestnanci Záhradníckych služieb o výplaty, by bolo hanbou zostrojiť oslavy. Zvlášť, keď proti sebe stoja viacerí poslanci a primátor.

„Žobrácke výplaty nám išli mnohokrát na nervy, no teraz úplne bez peňazí, nech to skúsi pán primátor. Aké sú to zákony, keď s nami toto môže robiť?" pýtajú sa. Podľa zamestnancov je to hra o čas, či ich šéf Marián Tomajko vydrží. Primátor Peter Lednár tvrdí, „dodržujem zákony".

Akadémia namiesto slávnostného zastupiteľstva

Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ) malo byť poctou tým, ktorí tomuto mestu obetovali čas, svoje schopnosti a energiu. Ocenenia sa však budú odovzdávať už dnes popoludní na slávnostnej akadémii. Mestskí poslanci schválili návrh na udelenie Plakety mesta aj pre Mariána Tomajka, znalca dejín zlatomoravského regiónu.

Na ceremoniáli udelenia ocenení bude chýbať Peter Kereš, ktorý bol s kultúrnym životom v Zlatých Moravciach spájaný dlhých dvadsať rokov.

Poslanci šetria

Mesiac čo mesiac rozhodujú poslanci v mestských a obecných zastupiteľstvách, na čom by ich samosprávy v ťažkých krízových časoch ušetrili. V Zlatých Moravciach po priamej diskusii so vzájomným vyargumentovaním prišiel prednosta radnice k záveru, že akadémia je dobré riešenie. Poslanci takto v rozpočte ušetria 1 700 eur.

Čestné občianstvo mesta má byť udelené na najbližšom rokovaní poslancov rodákovi zo Zlatých Moraviec Jozefovi Laikertovi, odborníkovi v oblasti žurnalistiky, kulturológie a literárnej vedy.

Mesto pripravuje raut, výlučne pre pozvaných

Slávnostné hostiny - recepcie majú dlhodobú tradíciu na radnici a konali sa väčšinou v piatok pri otvorení jarmočných dní. Pre pozvaných hostí radnica tento rok na piatok pripravuje raut, ktorý sa líši od recepcie len tým, že je obohatený o zábavný program. Na takomto podujatí sa podáva predovšetkým široký sortiment jedál a nápojov, dôraz je kladený na kvalitu obsluhy. Vo väčšine prípadov sa jedlá a nápoje konzumujú postojačky. Má prísť predseda vlády so sprievodom.

„Táto recepcia je organizovaná výlučne iba pre pozvaných hostí bez účastí akýchkoľvek médií," znela odpoveď zo sekretariátu na moju žiadosť o akreditáciu. Teda, bez účasti verejnosti. Radnica ale sľubuje bohatý kultúrny program v rámci jarmočných dní - piatok i sobotu.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?