Terčom hnevu je web, ľudia za pravdu dali novinárom

Autor: Anna Mondočková | 25.10.2013 o 7:00 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  972x

Na internete kolujú zaujímavé komentáre o problémoch s oficiálnou stránkou Zlatých Moraviec. Tá dosť pokrivkáva oproti mestskému infoblogu. Na stránku ako nekvalitnú upozorňujú aj novinári.

Na webe Zlatých Moraviec sa obrňte trpezlivosťou.Na webe Zlatých Moraviec sa obrňte trpezlivosťou.Anna Mondočková

Koľko stojí mestský blog alebo ak chcete infostránka, kto ju platí a kto ju robí, je známe. Vraj na základe cenovej ponuky zo 4. februára 2013. Kde a kedy bola ponuka zverejnená, úrad primátora neprezradil. Rúškom tajomstva je zahalený aj termín odstránenia nedostatkov oficiálnej stránky.

Na nevyhovujúci stav po obsahovej aj funkčnej oficiálnej webovej stránky sa už dlhšie sťažujú nielen mestskí poslanci a obyvatelia, ale na problém poukazujú aj novinári. Radnica tvrdí, že na zlepšení nelichotivého stavu pracuje a vyzýva na trpezlivosť. Poldruha roka.

Ešte na minuloročnom aprílovom rokovaní zastupiteľstva viceprimátor Jozef Škvarenina vyhlásil, že na novej internetovej stránke pracuje, a to bez nároku na odmenu. Taktiež vytvorili pracovnú skupinu. Po poldruha roku badateľné pokroky nebadať. Na zlý web poukázali Požitavské noviny a Nitrianske noviny MY už aj viackrát.

Právnička z Mestského úradu upozornila, že vyriešenie problému si vyžiada vyššie financie. „Preto bude potrebné do rozpočtu na budúci rok navrhnúť osobitnú položku na obnovu internetovej stránky," povedala Mária Vozárová pre krajské noviny MY.

Web Zlatých Moraviec tak naďalej ostáva nekvalitný a nepriateľský k užívateľom. Do jednotlivých sekcií je stále problém sa preklikať, podsekcie skáču a miznú. Konštatuje redaktor krajských novín.

Komentáre na internete novinárom dávajú za pravdu

„Už som niekde napísal, že nepoznám horšiu stránku. Ale možno je to účel. Možno je to správne chápanie otvorenosti a informovanosti. Jednoducho sťažiť ľuďom dozvedieť sa jednoducho a rýchle informáciu, ktorú potrebujú. Vyjadrenia právničky svedčia len o jej nevedomosti... Pracovné skupiny, potreba veľkých finančných prostriedkov sú len ďalšie výhovorky prečo sa to nedá. Riešenie by pritom určite poskytli aj študenti gymnázia." V podobnom duchu uvažujú viacerí diskutujúci.

Čoraz viac sa ozývajú kritické hlasy, aj ako ušetriť

Ďalší diskutujúci dáva návod, kde a ako peniaze ušetriť. Ide o dve zmluvy a sumu nad 10-tisíc eur http://zlatemoravce.eu/userfiles/document/z118.pdf .a http://zlatemoravce.eu/userfiles/document/z216.pdf

Predmetom prvej zmluvy uzatvorenej na tento rok, je spracovanie, údržba a aktualizácia webovej stránky na doméne www.zlatemoravce.info a paušálna odmena 380 eur.

Druhá zmluva o poskytovaní služby je grafické a technické spracovanie Tekovských novín, s periodicitou 12 vydaní, čo predstavuje spolu 6 360 eur. Samozrejme, že ku grafickému spracovaniu novín treba pripočítať ďalšiu sumu za ich tlač. V októbri vystavili faktúru na 623 eur. Regionálne Tekovské noviny majú viac ako 100-ročnú históriu.

Infoblog vznikol v polovici júna 2011, ním chcelo mesto prilákať čitateľov na web, po 20. októbri prináša aj praktickejšie usporiadanie ako mal portál doteraz. Infoblog spadá pod primátora.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?