Hrozí mestskému podniku zánik?

Autor: Anna Mondočková | 31.10.2013 o 9:00 | Karma článku: 6,16 | Prečítané:  345x

V mestských Záhradníckych službách mesto ako ich zriaďovateľ upratuje. V blízkom čase budú možno obetované. Hrozí, že na ulici zostanú takmer tri desiatky ľudí. Spory medzi primátorom a podnikom naberajú obrátky.  

Zlaté Moravce prekvapujú ďalšími udalosťami. Dnes - vo štvrtok sa má zísť mestské zastupiteľstvo. Zvoláva ho primátor, prichádza opätovne s návrhom na zaniknutie mestských Záhradníckych služieb.

Na mestský podnik v posledných troch rokoch pribudlo hneď niekoľko oznámení - najprv to bolo bol nález niekoľkých desiatok pozostatkov psov na pozemku mestského útulku. Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podal na polícii primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár. Trestný čin sa nepotvrdil.

Naposledy padlo koncom marca trestné oznámenie na prešetrenie hospodárenia Záhradníckych služieb s majetkom mesta a podnik dostal výpoveď z nájmu. V tomto prípade ide o mimoriadne neštandardný postup, keď zriaďovateľ dal výpoveď svojmu podniku.

Trojmesačná výpovedná lehota plynie od stredy 2. októbra.

Výpoveď z nájmu súvisí s návrhom na zánik Záhradníckych služieb a má byť záležitosťou na prerokovanie mestským zastupiteľstvom dnes 31. októbra. Poslanci mestský podnik a jeho riaditeľa Mariána Tomajka doteraz vždy podržali.

Mestskí poslanci na septembrovom rokovaní rozhodli o zvýšení prostriedkov pre Záhradnícke služby na tento rok o 20-tisíc eur. Primátor toto uznesenie nepodpísal.

„Trojpätinová väčšina poslancov prelomila primátorovo veto a toto uznesenie získalo platnosť. Napriek tomu do dnešného dňa pán primátor nedal pokyn, aby boli Záhradníckym službám vyplatené mesačné príspevky a už vôbec nie tá navýšená suma 20-tisíc eur," povedal mestský poslanec Viliam Rumanko (SNS).

Práve naopak, prišiel s návrhom na postupný zánik podniku, a to k 31. decembru 2013. Priameho nástupcu by Záhradnícke služby nemali a ich činnosti by prešli na ďalší mestský podnik Technické služby. O tom, či organizácia skutočne zanikne, poslanci vraj vôbec neuvažujú. Zvažujú naďalej niekoľko alternatív, ale momentálne je pre nich prioritou podnik udržať.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?