Mestské médiá neprikladajú projektu obnovy veľkú váhu. Prečo?

Autor: Anna Mondočková | 9.11.2013 o 7:00 | Karma článku: 4,68 | Prečítané:  542x

Výzvu na podporu projektu Obnovy Náučného turistického chodníka  Zlatými Moravcami autor avizoval začiatkom septembra. Všetko sa to dialo pred očami ľudí z vedenia mesta. Hneď som si pozrela, čo o tom hovoria mestské noviny. Aké bolo moje prekvapenie, keď taká dôležitá udalosť nedostala priestor ani v jednom vydaní novín, ale že ani na infoblogu , tak to už je sila. A to ani v posledných dňoch, napriek tomu, že projekt bol úspešný. Získal dotáciu po zaokrúhlení 1000 eur.

Ľudovít Chládek, autor úspešného projektu.Ľudovít Chládek, autor úspešného projektu.Anna Mondočková

Zlaté Moravce sa stali víťazom projektu „Obnovy Náučného turistického chodníka  Zlatými Moravcami". V internetovom hlasovaní získal najviac hlasov spomedzi 24 uchádzačov, až 1 024. Náučno-turistický chodník (NTCH) bol vybudovaný v roku 2004 a v súčasnosti je v dezolátnom stave. Projekt počíta okrem obnovy, aj s jeho predĺžením a zatraktívnením. „Výzvu na podporu nášho projektu, som poslal e-mailom už viac ako stovke mojich známych a priateľom. O podporu v hlasovaní som oslovil riaditeľov všetkých stredných a základných škôl v našom meste," hovorí autor projektu Ľudovít Chládek.

Je mi ľúto, keď jediné tlačené periodikum vydávané mestom, na ktorého informácie sú odkázaní ľudia zo Zlatých Moraviec a mestských častí, informuje ako mu to práve vyhovuje. Nemám pre tento čin iné vysvetlenie ako to, že autorom projektu je Ľudovít Chládek, zamestnanec mestských Záhradníckych služieb. Navyše, ako poslanec nehlasuje tak si to želá primátor Peter Lednár. V novinách aj na infostránke mesta dostávajú priestor iba tí, ktorí za primátora kopú. Pritom ide o projekt v prospech mesta i regiónu.

Opäť sa potvrdilo, že keď chcú niektorí ovplyvňovať mienku ľudí podľa svojho pohľadu na svet a navodiť atmosféru v spoločnosti, tak ako to vyhovuje im, médiá sú na to skvelé. Na tomto vidieť, že pre mesto je to banálna vec, o ktorú sa netreba zaujímať. Kto určuje čo na mestský web a do mestských novín pôjde? Redakčná rada to určite nie je. Aspoň toto potvrdil jeden z jej členov. To čo treba zverejniť by azda mali cítiť vo svojom svedomí. Lenže, nie všetkým médiám ide o kvalitné informovanie a nie všetci redaktori môžu vždy písať to, čo naozaj vidia a do čoho by naozaj rypli. Preto sú informácie veľakrát založené na menej podstatných veciach. Povrchnosť im asi vyhovuje, alebo ide o politiku mesta.

Na stránkach zlatomoravských novín ani infoblogu, ktorý patrí pod sekretariát primátora, nie je tejto udalosti venované ani mäkké f. Pýtam sa, prečo?

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?