Zdroj pitnej vody

Autor: Anna Mondočková | 4.12.2013 o 7:00 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  579x

Pán František Chren je dôchodca. Nemá ilúzie o politikoch, najmä po tom čo nenaplnili sľuby.  Je nespokojný s tým, ako sa u nás pristupuje k zdroju pitnej vody. Už tri roky hľadá spôsob ako upozorniť kompetentných na Dlhú ulicu v Zlatých Moravciach. Poukazuje na kopec blízko železničnej trate. Ten vznikol navezením pôdy znečistenej exhalátmi pri rekonštrukcii cesty. V tesnej blízkosti sa nachádza zdroj pitnej vody.

V blízkosti kopca pri trati je zdroj pitnej vody.V blízkosti kopca pri trati je zdroj pitnej vody.Anna Mondočková

Pri oprave Dlhej ulice v Zlatých Moravciach v roku 2010 vyviezli starý asfalt na pole pri trati, zahrabali zeminou a nasadili trávu. Tvrdí to František Chren, obyvateľ tejto ulice. Zdôrazňuje, že nie je mu jedno, keďže v blízkosti sa nachádza zdroj pitnej vody. Asfalt údajne len zakryli zeminou a vysadili trávou. Firma, ktorá rekonštrukciu cesty robila uviedla, že asfalt vyviezli do recyklačného strediska.

Pán František spomína ako trávil celé hodiny pri stavebných prácach novej cesty, lebo bol zvedavý, ako ju budú stavať. „Bol som zvedavý, videl som to prvýkrát v živote ako sa cesta robí. Každý deň som tam bol." To čo ale videl, ho zarazilo. Vraj stavebná firma vyvážala zvyšky starej cesty za železničné priecestie - smer na Žitavany. Tam vraj vyviezli asfalt z takmer kilometrovej ulice, zahrabali a vysadili trávou. Obáva sa, že asfalt spôsobí škody.

„Z toho je 120 kubíkov smoly. Firma ktorá cestu stavala priznala, že skládku neohlásili, ale naviezli tam iba výkopovú zeminu. Asfalty vraj boli vyvezené na firemné recyklačné stredisko v Zlatých Moravciach.

Podľa slov pána Františka Úrad životného prostredia prípad prešetril. Priamo pri pozemku je totiž vodný zdroj a jeho ochranné pásmo. Z radnice a životného prostredia mu odpísali, že "rekonštrukcia MK Dlhá ulica prebehla v súlade s predloženou a schválenou dokumentáciou, ku ktorej sa vyjadrovali a predložili súhlasné stanoviská všetky  dotknuté strany a organizácie". Vodári si dali podmienku, že musí byť vypracovaný geologický posudok. Asfalt je však zaradený medzi bežný odpad a nie je nebezpečný. Napriek kladným stanoviskám a uisteniam zostáva pán František skeptikom. Všetko preverí čas.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?