Duša Husár sa bude uchádzať o post primátora Zlatých Moraviec

Autor: Anna Mondočková | 28.7.2014 o 17:45 | (upravené 28.7.2014 o 18:02) Karma článku: 3,35 | Prečítané:  724x

Politická príslušnosť starostov sa zvykne na samosprávnej úrovni vyhlasovať za málo podstatnú oproti veľkej politike. Dušan Husár, nie je politickým nováčikom. V komunálnej politike sa angažuje ako poslanec za SDKÚ. Dnes mi potvrdil, že o dôveru občanov Zlatých Moraviec sa bude uchádzať ako nezávislý, občiansky kandidát.

Súčasný poslanec mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach Dušan Husár bude kandidovať na primátorský post v novembrových komunálnych voľbách. Človek vo verejnej funkcii musí byť podľa neho nielen finančným ale aj personálnym manažérom. O konkrétnom programe, ktorým by chcel získať podporu Zlatomoravčanov, zatiaľ Husár nehovoril.

„Kandidujem ako nezávislý kandidát, svoju kandidatúru som zvažoval asi dva roky na základe podnetov občanov nášho mesta. Volebnú kampaň si budem financovať sám, nebudem nikoho osočovať, zameriam sa sám na seba. Svoj volebný program a prvé kroky ktoré by som urobil ako primátor, budem informovať v čase volebnej kampane,“ uviedol.

Upozornil však na najpálčivejšie problémy tohto volebného obdobia, ktoré vníma ako poslanec a občan.

„Výstavba bytového domu Švorlístok“

Záhradnícke služby mesta ZM a nevyplácané mzdy zamestnancom

Mestská nemocnica ZM (zmiznutých takmer 600 000 € z verejných zdrojov a podielových daní)

Výstavba kogeneračných jednotiek (spaľovni Talianskeho bordelu)

„STELLA“ n. o. – (budova bývalého MNV)

Mne zarezonovala mediálne málo publikovaná kauza budovy bývalého MsNV.

„Môj názor na n. o. STELLA je nasledovný: jedná sa o budovu bývalého MNV, kde pani Mgr. Džmurová mala platnú nájomnú zmluvu. Vedenie mesta jej túto zmluvu vypovedalo. P. Džmurová vyhrala súd a mesto jej podľa Rozhodnutia súdu muselo budovu odovzdať, čo p. Džmurová odmietla prevziať, pretože interiér budovy nie je v pôvodnom stave ako ho mestu odovzdala. Predpokladám, že uznesenie z minulého zastupiteľstva poslanci potvrdia.“

Dušan Husár má výhrady voči novinám, vydáva ich mesto

Najvýznamnejší prvok serióznych novín je podľa Husára udržať rovnosť šancí pre každého.

„Čo sa týka Tekovských novín, za vydávanie zodpovedá redakčná rada, ktorá si podľa mňa neplní svoju úlohu. Preto ja, ako občan a poslanec niektoré príspevky publikujem v iných printových a audiovizuálnych médiách. Príklad z praxe: v našej škole sa organizuje pre žiakov ZŠ teoretická časť dopravnej výchovy, alebo súťaž Mladých záchranárov a v Tekovských novinách sa objavuje stále tá istá „tvár“. Je pravda, že jednou vetou sa napíše, kde súťaž prebiehala.“

Zo životopisu

„Narodil som sa v Zlatých Moravciach v znamení Blížencov. So sestrou som vyrastal v Žitavanoch, kde som ukončil základnú školu. Strednú školu som absolvoval v Bánovciach n/Bebravou.“

Vysokoškolské štúdium: Trnavská univerzita v Trnave, UKF Nitra /rigorózna skúška/

Ďalšie štúdium: 1. atestácia UKF Nitra, - Výskumný ústav ekonomický /systém manažérstva kvality, STN EN ISO 9001:20/

Dušan Husár je ženatý, manželka Daniela je riaditeľkou materskej školy. Majú dve deti, dcéru Libušu a syna Dušana, ktorí majú ukončené vysokoškolské štúdium 2. stupňa.

Pracoval v n. p. Calex, v SOUs ako majster odbornej výchovy, neskôr ako zástupca riaditeľa. V súčasnej dobe je riaditeľom SOŠ technickej v Zlatých Moravciach.

Vo voľnom čase sa venuje horským športom a rodine. V Zlatých Moravciach býva 35 rokov. Na otázku majetnosti nemal problém odpovedať. Spolu s manželkou vlastnia trojizbový byt v osobnom vlastníctve, rodinný dom so záhradou jednou polovicou, tri autá (z toho dve využívajú deti). Má nejaké úspory ako finančnú rezervu.

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?