Prekvapenie: Hlas ľudu nad hlasom úradníka

Autor: Anna Mondočková | 11.8.2014 o 17:39 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  1112x

Čo má spoločné miestna aktivistka s odchodom úradníka – odborníka a chlapa na správnom mieste z kľúčového postu? Na prvý pohľad možno nič, z pohľadu pozdvihnutia hlasu ľudu nad hlas úradníka – veľa.  

 

Možno sa prvýkrát v Zlatých Moravciach v tomto volebnom období stalo, že sa predsa len pozdvihol hlas ľudu nad hlas úradníka, ktorý z pozície šéfa arogantne vystupoval a pourážal obyvateľku mestskej časti Prílepy.

Zdá sa, že primátorovi Petrovi Lednárovi čoskoro došlo, že so šéfom oddelenia pre stavebné konanie a pre správu majetku na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach nie je všetko celkom v poriadku. Mesto s ním ukončilo pracovný pomer ešte v skúšobnej dobe.

Ešte pred tromi mesiacmi Božena Laktišová mestskému zastupiteľstvu popísala, ako prišla na stavebný úrad nahliadnuť do spisu kvôli pripravovanému stavebnému konaniu, v ktorom je účastníčkou a šéf oddelenia pre stavebné konanie a pre správu majetku na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach Ľuboš Pagáč na ňu kričal až vrieskal a vraj ho svojimi požiadavkami obťažuje. Zároveň pripomenula, že je obyvateľkou Zlatých Moraviec, platí si dane, z ktorých je platený aj úradník Pagáč. Primátor sa jej za tento incident ospravedlnil a povedal, že po prešetrení dá veci do poriadku.

A stalo sa. Ľuboš Pagáč už nevedie stavebný úrad, z postu odišiel v trojmesačnej skúšobnej lehote. Ľuboša Pagáča nahradil Peter Kmeť, dlhoročný zamestnanec mesta. Vo funkcii vedúceho spomínaného oddelenia je od 1. augusta.

S úradmi má zlé skúsenosti

Pani Božena Laktišová z mestskej časti Prílepy už roky bojuje proti aktivitám miestneho podnikateľa Juraja Kabáta, ktorý načierno a v rozpore s územným plánom mesta postavil na pozemkoch v susedstve jej rodiny akože drobnú stavbu, z ktorej je teraz logistické centrum.

Hoci stavebník nemal geometrický plán a dokonca mu chýbala nájomná zmluva so Slovenským pozemkovým fondom na jednu parcelu, mesto proti drobnej stavbe nemalo žiadne námietky! Už bývalý prednosta MsÚ v Zlatých Moravciach Ján Jamrich tvrdil, že podnikateľ Kabát má dokumentáciu v poriadku. Pani Božena začala konať. Jednoducho verí, že právo a spravodlivosť sú aj pre obyčajných ľudí, nielen pre vyvolených. „Najhoršie je však zistenie, že úrady, ktoré by mali zákon dodržiavať, robia všetko pre to, aby bol pán podnikateľ spokojný,“ konštatuje.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?