Ako sa dohovára kšeft na obdobie po voľbách?

Autor: Anna Mondočková | 23.9.2014 o 17:58 | Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1196x

Elementárna slušnosť každému normálnemu manažérovi káže neuzatvárať tesne pred voľbami zmluvy, ktoré môžu ovplyvniť finančný chod spoločnosti v nasledujúcom období, ale nechať to na jeho nástupcu. Náš dosluhujúci radničný to vidí inak.

Primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár cítil nutnú potrebu JUDr. Cimrákovi predĺžiť zmluvu na poverenie viesť zlatomoravskú nemocnicu o ďalších 12 mesiacov. Kto a či vôbec na neho niekto tlačil, nie je známe.

Náš dosluhujúci radničný a iní predstavitelia blízki odchádzajúcej garnitúre veselo podpisujú respektíve podpisovali akoby sa nechumelilo. Navyše ako ukazuje zmluva je zrejmé kto z nej bude profitovať.

http://zlatemoravce.eu/web/381/rok-2014/

„Dňa 12. septembra 2014 skončila zmluva so súkromnou Advokátskou kanceláriou JUDr. Cimrák, s.r.o., kto je poverený riaditeľ nemocnice a má určený funkčný plat?“ pýtal sa mestský poslanec Milan Galaba na ostatnom zastupiteľstve.

„Pán Cimrák,“ odvetil primátor.

Reakcia nenechala na seba dlho čakať

Poverenie na celý rok, len pár mesiacov pred komunálnymi voľbami drvivú väčšinu poslancov zaskočilo. „Principiálne pán Cimrák je poverený, to je právo primátora a nespochybňujem to, ale poverenie na rok považujem za nekorektné. To, že pán Cimrák uzatvoril dva mesiace pred voľbami zmluvu s advokátskou kanceláriou jeho otca na dvanásť mesiacov. Keby si zmluvu podpísal na tri mesiace – do konca roka 2014, možno by som povedal, je to ako tak korektné. Ale takto...,“ vytkol primátorovi Milan Galaba.

To je tvoj názor, ja ti ho neberiem,“ odpovedal krátko primátor.

V septembri 2012 sa mestská nemocnica ocitla v rukách súkromnej Advokátskej kancelárie JUDr. Cimrák, s.r.o. Riaditeľ nemocnice Martin Cimrák pôsobí v kancelárii spolu so svojím otcom, advokátom Milošom Cimrákom.

Martina Cimráka si verejnosť pamätá aj z čias šéfovania Michala Grujbára, ktorého polícia hľadá pre podozrenie z tunelovania nemocnice v Zlatých Moravciach. Martin Cimrák nemocnici poskytoval právne služby.

Vždy sa však všetko točí okolo peňazí - Mestský úrad, mestský podnik Technické služby a rovnako i spomínaná mestská nemocnica platili stovky eur mesačne do Advokátskej kancelárie JUDr. Cimrák, s. r. o. Na radnici pritom sedí mestský právnik.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?