Ďaleko od zraku radnice: Požitavská výstava drobnochovateľov

Autor: Anna Mondočková | 3.10.2014 o 18:07 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  491x

Odhodlanie je asi jediné, čo nechýba drobnochovateľom v Zlatých Moravciach. Práve dnes odštartovali 12. Požitavskú výstavu drobných zvierat, po prvýkrát bez podpory mesta. A mestský blog túto akciu nezviditeľnil, nevidí alebo ju vidieť nechce. Prečo?

Punc výstavy

Požitavská výstava drobných zvierat sa stala neodmysliteľnou súčasťou chovateľskej jesene.

Na chovateľskom sviatku privítali 71 vystavovateľov z blízkeho aj vzdialeného okolia. Samozrejme, že sa prišli pozrieť nadšenci bažiaci po zaujímavých operencoch, králikoch, od vodnej hydiny cez bojové plemená, veľké a aj tradičné či zdrobnené.

„Chcel by som vyjadriť svoj obdiv a poďakovanie vystavovateľom, ktorí svoje zvieratá priviezli z miest vzdialených od nás aj 100 km. To je znakom, že výstava má svoj punc aj význam,“ hovorí predseda zlatomoravskej organizácie Štefan Kramár. „Ďakujem Jozefovi Horváthovi, ktorý pri odvrátení sa mesta od akejkoľvek podpory neváhal a z vlastného zafinancoval takmer 80 % všetkých finančných nákladov spojených s výstavou,“ dodáva predseda.

Už dlhšie sa vie, že mesto neklape tak, ako by malo a chýbajú financie na jeho rôzne úlohy. S tým ale, že radnica i mestské médiá (žiadna pozvánka) akciu prejde bez povšimnutia asi Štefan Kramár nepočítal.

„Tento celý výstavný fundus a réžiu s tým spojenú si členovia základnej organizácie hradia sami. Čo na tom, že deti základných škôl a škôlok majú vstup zadarmo? Čo na tom, že našou členkou je aj Miroslava Halásová, ktorá úspešne reprezentovala mesto Zlaté Moravce na medzinárodnej súťaži mladých chovateľov (Slovensko, Česko, Poľsko) a stala sa v kategórii „ovce, kozy“ suverénnou víťazkou a že mladí chovatelia (Halásová, Kramár, Melenec) reprezentovali mesto na celoslovenskej súťaži kde skončili na popredných miestach a nikto im nepovedal ani len ďakujem.“

Najlepšie sa im vraj darilo za Ostrihoňovej

Činnosť organizácie sa datuje od roku 1950. „Zažili sme (podľa slov pamätníkov a starších členov) rôznych predsedov MsNV, primátorov... Naše najkrajšie roky boli v období, keď primátorkou bola pani Serafína Ostrihoňová, zvýšil sa počet členov, znásobil sa majetok organizácie, prišlo k nám veľa mladých chovateľov. Terajší nezáujem mesta nám otvoril oči, že sa musíme spoľahnúť len sami na seba a dúfam, že nové vedenie mesta bude mať voči nám kladnejší prístup,“ verí v lepšiu budúcnosť Kramár.

„Ale aby som všetko nevidel len skepticky, dúfam, že ušetrené financie budú použité na niečo, čo občanov tohto mesta ohromí. Mňa zatiaľ ohromili len nové čiary na rozbitých cestách,“ dodáva Štefan Kramár.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?