Zákazku na Mestský informačný a komerčný systém získal Vego Marketing

Autor: Anna Mondočková | 15.10.2014 o 9:56 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  727x

Firma Vego marketing nie je v Zlatých Moravciach žiadnym nováčikom. Po manažovaní a riadení reklamy na stĺpoch verejného osvetlenia dostala aj zákazku na Mestský informačný a komerčný systém. Zmluvu podpísal primátor len jeden a pol mesiaca pred komunálnymi voľbami. Na obdobie troch rokov.

Mestský informačný a komerčný systém (MIKS), ktorý prinesie obyvateľom Zlatých Moraviec a ich návštevníkom možnosť orientácie až k cieľovému bodu, bude prevádzkovať spoločnosť VEGO MARKETING, s. r. o., Banská Bystrica. Firma vyšla najlepšie z obchodnej verejnej súťaže. O zmluve informuje mesto na svoje stránke. Súťaž bola vyhlásená 25. 8. 2014.

Radnica pred pár rokmi vybrala Vego Marketing cez telefón

Pred tromi rokmi rozvírila hladinu mestskej politiky táto kauza. Išlo o spôsob, akým hľadali prevádzkovateľov reklamných tabúľ na stĺpoch verejného osvetlenia len cez telefón na zlatomoravskej radnici a uspela banskobystrická eseročka. Mesto je vlastníkom stĺpov verejného osvetlenia. Keď poslanec Viliam Rumanko poukázal, že víťazná banskobystrická firma Vego Marketing na ich prenájom v roku 2011 neprešla výberom, radnica si chybu priznala. Čo ani zďaleka nestačilo a sľúbila, že spraví nápravu.

Pripomínam, že neboli spochybnené odborné kvality eseročky, ale spôsob akým mesto k firme prišlo.

Poslanec požiadal o informáciu (na 14. MsZ), kto vybral firmu a z koľkých uchádzačov? Právničkou z MsÚ Máriou Vozárovou bolo potvrdené, že mesto vyberalo podľa cenových ponúk na základe telefonátov. Dodala, že „so spoločnosť bola uzatvorená zmluva podľa Obchodného zákonníka. Účelom má byť poriadok s reklamnými tabuľami.“

Viliam Rumanko považoval vysvetlenie radnice ohľadne vstupu tejto firmy do mesta len na základe telefonickej debaty za nedostačujúce. „Firmy uchádzajúce sa o zákazku na prenájom reklamných tabúľ na stĺpoch verejného osvetlenia neprešli výberom, neboli riadne zaevidované,“ povedal. Pohrozil, že bude uvažovať o postúpenie tohto materiálu na prokuratúru. Po tomto vystúpení, možnosť uchádzať sa o prenájom tabúľ tak mali dostať ďalšie firmy. Bude vypísané nové výberové konanie. Tentoraz bude zverejnené aj na stránke mesta, sľuboval vtedajší prednosta. Zmluva medzi Mestom Zlaté Moravce a banskobystrickou firmou VEGO MARKETING bola podpísaná ešte 2. 12. 2011. A dohodnutá na dobu určitú od 1. 2. 2012 do 31. 1. 2015.

Dnes je na stránke mesta zverejnená nová zmluva

„Táto zmluva je uzatvorená na základe výsledkov Obchodnej verejnej súťaže len „OVS") vyhlásenej Mestom dňa 25.08.2014...“Zmluva sa uzatvára na dobu určitú a to do 31.01.2018, pričom Prevádzkovateľ rešpektuje skutočnosť, že má právo užívať pozemky, nehnuteľnosti a stĺpy verejného osvetlenia pre umiestnenie IRPZ až od 01.02.2015 na obdobie troch rokov do 31.01.2018," časť citácie.

http://zlatemoravce.eu/web/365/rok-2014/

Za mesto Zlaté Moravce bola podpísaná primátorom Petrom Lednárom 2. 10. 2014, za Vego Marketing konateľkou eseročky Danou Vozárovou 30. 9. 2014.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?