Kampaň z verejných peňazí. Čia je to vina?

Autor: Anna Mondočková | 4.11.2014 o 16:23 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1096x

Starostovia sa asi vždy budú správať podľa toho, čo im dovolíme. Aktuálny prípad, keď primátor zneužil Tekovské noviny pripájaním loga svojej kampane - štvorlístka k logu mestských novín. Žeby takto chápal výkon verejnej funkcie, na ktorú sa svorne všetci skladáme?

Páči sa vám, keď si zalistujete v novinách a z titulnej strany na vás hľadí logo kampane primátora hneď za logom novín? A čo tak poukázať na to, ako chápe výkon verejnej funkcie. A práve na ňu sa všetci svorne skladáme z verejných peňazí. A ešte jedna otázka. Už ste pre zmenu stavu niečo urobili? Bude taká možnosť 15. novembra.

Podľa mojich informácií ide o nezodpovednosť redakčnej rady. Zneužívanie zákona si právnici - úradníci nevšimli. A to je zarážajúce. Najmä v tom, že pripájať symbol kampane štvorlístok počas kampane na titulnú stránku Tekovských novín, vydávaných mestom, je zjavné zneužívanie postavenia verejného činiteľa. A nielen v tomto periodiku.

Na stránkach nitrianskych novín MY z 3. 11. 2014 poukázal redaktor Tomáš Holúbek na zneužitie štvorlístka na oficiálnych dokumentoch mesta. Radnica to poprela, symbol sa vraj objavil iba na oznámení o zastavení schvaľovania územného plánu. Čo vôbec nie je pravda, symbol sa objavil aj inde.

Zlatomoravčania v októbri dostali do poštových schránok mimoriadne vydanie Tekovských novín (zadarmo). V editoriáli s fotografiou primátora mesta  Petra Lednára sa občania dozvedajú, že pán primátor daroval detské hojdačky so šmýkačkou, preliezačkou a pieskoviskom deťom. To je chvályhodné, keďže podľa jeho slov, do toho vrazil svoje financie.

Nalejme si ale čistého vína a povedzme si otvorene, že skutočným dôvodom  nie sú hojdačky pre deti či zlepšenie komunikácie s občanmi ale blížiace sa komunálne voľby, v ktorých pán primátor opäť kandiduje.

Ktoré osoby sú za to priamo zodpovedné?

Za míňanie našich peňazí sú samozrejme zodpovední aj úradníci z Mestského úradu, ktorí by mali svojim správaním prispieť k tomu, aby bola verejnosť presvedčená, že mestské médiá nebudú zneužívané na predvolenú kampaň primátora. Každý kandidát na post primátora a poslanca zastupiteľstva by mal byť ochotný kedykoľvek vysvetliť, za akú cenu a podmienok dostal inzerciu.

Posledné štyri roky v samospráve priniesli veľa bizarného. Verejné funkcie a možnosti, ktoré poskytujú, tak bez zaváhania využíva na presadenie svojich cieľov a vôbec ich neoddeľuje od svojich osobných chúťok (štvorlístok v TN). Tento fakt bol sám o sebe poburujúci, avšak považovala som za dôležité zistiť aj to, koľko mesto zaplatilo za tieto noviny (faktúra, zatiaľ, nie je zverejnená). Každý takýto prípad, ako aj tolerovanie rozhadzovania našich peňazí betónujú stav v jeho pravde a nedotknuteľnosti.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?