Zlatomoravčania o kauze posledných dní

Autor: Anna Mondočková | 11.11.2014 o 11:22 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  963x

Posledná kauza, ktorá sa podarila odhaliť novinárom, patrila zlatomoravskému primátorovi. Tu sú názory piatich ľudí - kandidátov na primátora a poslanca MsZ.

Do oficiálnych listín domaľoval logo svojej volebnej kampane, podobne aj do mestských novín. Ukazuje sa, že na rováši má pravdepodobne aj protizákonné konanie vo veci pozemkov a nelegálnych stavieb v Prílepoch, kauzou sa zaoberá polícia. Výpovede jeho protikandidátov odhaľujú, že s jeho pracovnými metódami nesúhlasia. Alibisticky ho obhajuje právnička a hovorkyňa mesta. Tento raz je úplne v tom nevinne prednosta úradu, ktorý kandiduje na post poslanca MsZ. Roman Šíra mi dva dni dozadu zavolal. „Keď sa ten dokument robil nebol som v práci, v pondelok som to zobral na vedomie.“ Otázky som poslala aj primátorovi Petrovi Lednárovi, k téme sa aktuálne nevyjadril.

Apropo, novinár musí rátať s invektívami ľudí, ktorých vo svojich príspevkoch kritizuje. Ja s tým rátam, je to súčasť mojej práce.

Marta Eckhardtová (SMER SD - KDH – SNS): Pred začiatkom volebnej kampane som sa rozhodla, že nebudem presadzovať konfrontačnú kampaň. Preto konanie primátora nebudem komentovať. To však neznamená, že schvaľujem, že zneužíva svoje postavenie na  prezentáciu svojej osoby v rámci predvolebnej kampane.

Čo sa týka druhej otázky, tam mám jednoznačný názor. Zákon treba dodržiavať v každom prípade, a nelegálne stavby treba odstrániť. Aj keď musím priznať, že pozadie uvedeného problému nepoznám. Upozornili ma na to obyvatelia na predvolebnom stretnutí v Prílepoch.

Ľuboš Červený (NEKA): Pokiaľ viem ,tak dosluhujúci primátor argumentuje inou farbou štvorlístka... Je to úsmevne, pokiaľ by v hre neboli občania Zlatých Moraviec, pokiaľ by nám nebolo už roky do plaču, pokiaľ by si takýmto amorálnym spôsobom nerobil svoju beznádejnú volebnú kampaň. Zdochyňajúci kôň najviac kope.

Ohľadom p. Kabáta som oboznámený s problematikou na úrovni bežného občana zaujímajúceho sa o dianie v meste. Viem, že do dlhodobého prenájmu dostal pozemky už za primátorovania p. Ostrihoňovej. Kto a akým spôsobom pochybil nie som kompetentný kvalifikovane odpovedať, nakoľko verdikt o predmetnej veci si úradníci prehadzujú ako horúci zemiak. Aj vy sama píšete o pravdepodobnom protizákonnom konaní, ktoré rieši polícia. Ak sa diali veci v nesúlade so zákonom, potom sa musia napraviť iba zákonnou cestou. Verím, že sa tak skôr, či neskôr stane.

Verím, že moje odpovede nebudú vytrhnuté z kontextu. Vďaka za to, veď jednou z mojich priorít, ktorú som podpisom kampane Správni kandidati.sk potvrdil, je odpolitizovanie mestských novín.

Jozef Martinec (NEKA): Ja nie som kompetentný niekoho školiť z etiky a protokolu. Tak ako je stanovené čo sú symboly mesta a ako sa používajú, tak je zrejmé, že úradné listiny sa podpisujú, orazia pečaťou, ak nie je v hlavičke uvedené tak k podpisu sa uvedie funkcia podpisujúceho. Nič ďalšie tam nepatrí a je dehonestujúce pre  úrad primátora prikladať k tomu čokoľvek.

Ja som si nedovolil použiť vo volebnej kampani žiaden symbol mesta, vymyslel som si ZMením. Pred istými vecami je náležité mať rešpekt.

Na mítingu v Prílepoch som predložil nasledovné stanovisko. Zbúranie objektu situáciu  v obci nevyrieši. Pán Kabát musí (čas ho dobehne veľmi rýchlo, viď priemyselný park na Továrenskej ul.) dať stav do poriadku a ažurity so zákonom tzn. dohodnúť sa s majiteľmi zabratých súkromných  pozemkov, vrátane susediacich, doriešiť s kladným koncom problém so SPF(pred mítingom som navštívil SPF v Nitre ing. Rusnáka, aby som bol „v obraze“, viem o falšovaní listiny),dať si do poriadku mestské pozemky, mesto bude konať podľa uznesenia Mestského zastupiteľstva, ja si myslím ,že mu budeme nápomocní. Musí postaviť nové ihrisko, novú komunikáciu a zaplatiť zmenu územného plánu .Potom môže požiadať o stav. povolenie.

Ak to neurobí, súd mu nariadi stavbu odstrániť. P. Laktišovej som povedal, je to na Prílepčanoch, či sa dohodnú, ak nie ja v budúcnosti stavbu v ŽIADNOM prípade nezlegalizujem. Ja sa ako osoba nebudem správať ako pani exprimátorka, nebudem chodiť po súdoch pre zneužitie funkcie verejného činiteľa, ja sa píšem Martinec.

Daniel Solárik (NEKA): Vnímam to ako protizákonné, čo ma u pána primátora neprekvapuje. Prirovnal by som to k zúfalým činom kapitána potápajúcej sa lode. A čo sa týka pána Šíru, rovnako ma to neprekvapuje. Všetko, čo sa týka činnosti úradu, pán primátor a pán prednosta vedia rovnako o všetkom a sú za všetko rovnako zodpovední.

Viem, že to logistické centrum bolo postavené na futbalovom ihrisku a je v rozpore s územným plánom mesta. Nie som prekvapený, že k niečomu takémuto došlo a nezabránilo sa tomu, pretože mesto vedú tí istí a im podobní ľudia už dlhé obdobie. Vládne tu sila a moc peňazí. Ale z veľkej časti dávam za vinu samotným obyvateľom mesta, pretože tí si zvolili do vedenia mesta týchto ľudí. Osobne sa snažím o radikálnu zmenu od najvyššieho postu vedenia mesta. Je to však na obyvateľoch mesta v nasledujúcich komunálnych voľbách. Či sa rozhodnú na základe racionálneho myslenia alebo sa nechajú znovu „oblbnúť“.

Jozef Paluška kandidát na poslanca (NEKA): Môj názor na akúkoľvek špinavosť, ktorú páchajú bohatí na tých bezbranných je nemenný. Kauzu Kabát registrujem od začiatku a som na strane p. Laktisovej. Dokonca sa mi donieslo do uší, že  p. Kabát sľubuje kandidátom na primátora podporu, ak mu sľúbia celu špinavosť podporiť.

Lednár robí od začiatku špinavú kampaň, presne tak isto, ako za cele 4 roky svojho „vládnutia“. Konkrétne nejaký štvorlístok mi môže byt ukradnutý, viac mi vadia kauzy, ktoré za jeho vlády pripravilo občanov tohto mesta o kopu peňazí, či už priamo, alebo cez mestsky majetok. Vadia mi podpisovane zmluvy pred koncom volebného obdobia.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?