Červená Lednárovi: zlatomoravskú radnicu povedie Serafína Ostrihoňová

Autor: Anna Mondočková | 27.11.2014 o 9:10 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  1106x

Najvrchnejší šéf mesta Peter Lednár bol celé roky nedotknuteľný. Transparentnosť končila na jeho stole. Po voľbách skončil. Väzy mu zlomili rôzne kauzy a žena. Ostrihoňová ponúka nádej na podstatne lepšie hospodárenie s mestskými peniazmi. Pravda, ak v mestskej kase nová primátorka vôbec nejaké euro nájde.

V Zlatých Moravciach už niekoľko mesiacov pred voľbami bolo zrejmé, že pohár trpezlivosti Zlatomoravčanov so súčasným vedením radnice je vrchovato naplnený. Primátor Peter Lednár a jeho ľudia brali viacerých mestských poslancov, riaditeľa Záhradníckych služieb, ale aj miestnych aktivistov ako nejaké zlo. Na zasadnutiach mestského zastupiteľstva boli vykričaní ako malí uličníci, ktorí sa odvážili skrížiť cestu prvému mužovi mesta. Osočovaniu neraz čelili aj bývalí zamestnanci mesta a tiež exprimátorka Serafína Ostrihoňová, ktorá však vo volebnom dni uštedrila Petrovi Lednárovi veľkú porážku. Bývalého podnikateľa s červenou zástavkou vydurila o 1 324 hlasov.

O kauzách ako zahrabané psy, drahí externí právnici, zákazky bez výberového konania, predaj a prideľovanie mestských bytov, odmeny, rodinkárstvo na úrade nateraz nejdem písať. Spomeniem vstup Petra Lednára do komunálnej politiky.

O svojom vstupe do komunálnej politiky v minulosti povedal, že ako podnikateľ a manažér precestoval kus sveta a má dosť na to, aby uspokojil svoje potreby, svoje koníčky, skrátka to, čo má rád. Neskôr vyšlo najavo, že primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár je nemajetný. Zhruba rok pred voľbami svoj dom predal tretej osobe. Predal aj pozemky, ktoré však kupujúci po roku daroval späť jeho manželke. Umelo sa prehlásil na adresu firmy svojho syna, neoficiálne stále býva v rodinnom dome v Topoľčiankach. Pred voľbami táto skutočnosť, umelého prehlásenia na adresu firmy svojho syna, nikoho nezaujímala. Ani to, kto všetko je uvedený vo zväzkoch ŠtB.

Jeho odchod z radnice bude mrzieť len spriaznených šéfov mestských podnikov, možno oddelení úradu, a ešte firmy, ktoré si za jeho štvorročného pôsobenia na radnici slušne zarobili. Koľko, a či to bolo v súlade so zákonom, už preverí nová primátorka mesta. Je veľmi pravdepodobné, že po finančných auditoch a po preverení zmlúv podpísaných Petrom Lednárom sa jej pri niektorých zvýši tlak. Nebude to však nič šokujúce, veď o tom sa šuškalo po celých Moravciach.

Priority

Zlatomoravčanom ponúka nádej na podstatne lepšie hospodárenie s mestskými peniazmi. Pravda, ak v mestskej kase nová primátorka vôbec nejaké euro nájde. Za priority svojho pôsobenia považuje zníženie daňového zaťaženia obyvateľov, zachovanie mestskej nemocnice a zlepšenie činnosti mestských podnikov.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?