A je to oficiálne: Serafína Ostrihoňová prevzala úrad primátorky

Autor: Anna Mondočková | 2.1.2015 o 20:04 | Karma článku: 7,19 | Prečítané:  2530x

Éra jedného z najsilnejších mužov v zlatomoravskej komunálnej politike sa nadobro skončila. Novozvolená primátorka mesta Serafína Ostrihoňová (nezávislá) dnes (piatok) prevzala úrad.

V Mestskom stredisku kultúry a športu sa totiž konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde Ostrihoňovej úrad odovzdala končiaca hlava Zlatých Moraviec Peter Lednár. Nová primátorka aj 17 poslancov nového zastupiteľstva dnes – 2. januára zároveň zložili sľub.

Serafína Ostrihoňová, Marta Balážová, Pavel Dvonč, Oto Balco, Ivona Vicianová, Pavol Petrovič, Ján Adamec, Dušan Husár, Alžbeta Esterková, Klaudia Ivanovičová, Michal Cimmermann, Denisa Uhrinová, Karol Švajčík, Ivan Madola, Vladimír Klučiar, Roman Šíra, Jozef Paluška, Marek Holub svojím slovom aj podpisom potvrdili, že ústavu i zákony budú pri výkone svojej funkcie uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Lednár tiež zároveň novej primátorke odovzdal mestské insígnie a vedenie ustanovujúceho zasadnutia, ktoré sa konalo v poslednom možnom termíne. Teda dnes.

Staronová primátorka

Ostrihoňová už bola primátorkou Zlatých Moraviec a to dve volebné obdobia v rokoch 2002 až 2010. Tak ako pred rokmi aj dnes poďakovala voličom, ktorí ju opätovne zvolili za primátorku. „Túžim po tom, aby sme spolu s poslancami našimi činmi boli požehnaním Zlatých Moraviec. Voľby v Zlatých Moravciach ukázali, že zásluhou voličov pravda a láska víťazí nad lžou a nenávisťou, i nad silou mnohomiliónových megalomanských kampaní,“ povedala vo svojom príhovore staronová primátorka. Zároveň poďakovala všetkým, ktorí sa v minulom volebnom období usilovali ochrániť majetok mesta pred rozkradnutím.

Za svoje priority označila primátorka zodpovedné nakladanie s verejným majetkom a verejnými financiami, dosiahnutie vyrovnaného hospodárenia na mestskom úrade, v mestských podnikoch a zariadeniach. Najväčšou prioritou pre ňu však bude zachovanie nemocnice v meste a zabránenie dovážaniu plastových odpadov do mesta zo zahraničia a ich polymerizácii.

Nové mestské zastupiteľstvo tvorí 13 nezávislých poslancov, traja nominanti KDH a jeden nominant Smeru-SD. Do poslaneckého kresla sa vrátilo šesť poslancov z minulého volebného obdobia.

Udalosti, ktoré hýbali žlčou Zlatomoravčanov

Mestom otriasli viaceré kauzy, po ktorých Zlatomoravčania odporúčali dnes už exprimátorovi Petrovi Lednárovi, aby sa porúčal z verejného života. Nevedel obhájiť napr. ako mestská nemocnica za šéfovania Michala Grujbára prišla o takmer 600-tisíc eur, nevyhol sa škandálu, že predal byt za 213 eur mestskému úradníkovi, tiež že dohodil byt určený pre dôchodcov svojej podriadenej, naposledy pohorel na príprave nového územného plánu.

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?