Čo sú zač nové tváre v zastupiteľstve?

Autor: Anna Mondočková | 1.2.2015 o 17:29 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  1040x

Bývalému aktivistovi z Chyzeroviec pripisujú prvé zásluhy za zlepšenie života s Rómami alebo ako on hovorí Cigáňmi, teraz robí poslanca za túto mestskú časť Zlatých Moraviec. Na neobsadené miesto na radnici prijali manželku poslanca, a je z toho rozruch.

Mnohým Chyzerovčanom ležia v žalúdku neprispôsobiví a najmä ušpinení Rómovia v rozpadávajúcich sa chatrčiach. Aktivista, ktorý na problémy so spolužitím s nimi roky rokúce upozorňoval, dnes aj im poslancuje. Možno už viete, o koho ide – o Jozefa Palušku.

Medzi nováčikmi, ktorí nás zastupujú v mestskom zastupiteľstve, sú i bývalí zamestnanci mesta. Vďaka preferenčným hlasom sa do zlatomoravského zastupiteľstva „vykrúžkovali“ nové tváre. Či budú myslieť predovšetkým na občanov, zatiaľ nevieme. Kto vlastne sú?

Prepojenie na úrad/ mestský podnik/ nezávislosť  

Marek Holub poslancuje za Prílepy, v minulosti zastával funkciu vedúceho jedného z oddelení MsÚ. Jeho manželka šéfuje (poverenie dostala ešte za P. Lednára) Mestskému stredisku kultúry a športu. Pod palcom má kino Tekov, mestskú knižnicu, amfiteáter, futbalový štadión s kúpaliskom, kultúrny dom v Chyzerovciach a v Prílepoch.

Ďalší poslanec, o ktorom už bola reč má zamestnanú manželku na radnici. Manželka Jozefa Palušku pracuje na radnici ako referentka na oddelení projektov a propagácie mesta.

Poslanec Jozef Paluška žijúci v zlatomoravskej mestskej časti Chyzerovce sa v e-mailovom stanovisku vyjadril, že v žiadnom prípade nebude mať jeho poslancovanie vplyv na nezávislosť vo vzťahu k primátorke mesta či hlasovania v mestskom zastupiteľstve. Vyskytli sa totiž na internete komentáre, ktoré to spochybňujú. Je zrejmé, že ide o snahu zdehonestovať dobré meno a imidž jeho osoby. Prečo? Ide sa vŕtať v neobjasnených veciach z čias Lednára, a niekomu to zrejme prekáža.

Nakoniec, stačí sa predsa spýtať priamo poslanca Palušku. Lebo toto by neprekážalo zrejme žiadnemu slušnému človeku, odpovedať na legitímne otázky novinára.

Nová sila

Na neobsadené miesto v zlatomoravskej radnici prijali manželku poslanca v novom volebnom období a je z toho rozruch. To, že pozícia bola voľná, potvrdil aj nový prednosta MsÚ.

„Mňa ako poslanca zvolili občania Chyzeroviec a po pravde vôbec nerozumiem ako som mohol ovplyvniť uzatváranie pracovných pomerov v meste Zlate Moravce. Ja ako poslanec spolu s inými poslancami tvoríme jeden z dvoch orgánov mesta – mestské zastupiteľstvo. Ide o orgán, ktorý je legislatívne ako i reálne oddelený od primátora mesta ako druhého organu. Mestské zastupiteľstvo prostredníctvom poslancov rozhoduje o základných otázkach života obce a primátor je štatutárnym organom mesta.“

„Pokiaľ niekto získa prácu nie na úkor toho,  že iného kvôli nemu bezdôvodne vyhodia z práce, má príslušnú kvalifikáciu, je spoločensky bezúhonný a dokáže viacej pre firmu priniesť, ako mu firma dáva, tak je to vždy v poriadku. Podľa mojich vedomostí, manželka prácu určite nezískala preto, že som bol zvolený za poslanca.“

Asi by bolo namieste pripomenúť, že „bývalý primátor p. Lednár mnohých iných ľudí vypoklonkoval z práce a ako a za akých okolnosti bola vyhodená moja manželka z dlhoročnej funkcie, kde priniesla do organizácie nemalé finančné prostriedky a veľké množstvo učebných aj pracovných pomôcok.“

„No a k možnosti (ne)závislého rozhodovania krátko. Som človek zásadový, priamy a hlavne skromný. Takže kategoricky odmietam, že by almužna, ktorú zarábajú čestní ľudia v štátnej správe mohla ovplyvniť moje svedomie. Hlasovať budem v súlade so sľubom, ktorý som zložil.“

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?