Čo sú zač nové tváre v zastupiteľstve?

Autor: Anna Mondočková | 1.2.2015 o 17:29 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  1046x

Bývalému aktivistovi z Chyzeroviec pripisujú prvé zásluhy za zlepšenie života s Rómami alebo ako on hovorí Cigáňmi, teraz robí poslanca za túto mestskú časť Zlatých Moraviec. Na neobsadené miesto na radnici prijali manželku poslanca, a je z toho rozruch.

Mnohým Chyzerovčanom ležia v žalúdku neprispôsobiví a najmä ušpinení Rómovia v rozpadávajúcich sa chatrčiach. Aktivista, ktorý na problémy so spolužitím s nimi roky rokúce upozorňoval, dnes aj im poslancuje. Možno už viete, o koho ide – o Jozefa Palušku.

Medzi nováčikmi, ktorí nás zastupujú v mestskom zastupiteľstve, sú i bývalí zamestnanci mesta. Vďaka preferenčným hlasom sa do zlatomoravského zastupiteľstva „vykrúžkovali“ nové tváre. Či budú myslieť predovšetkým na občanov, zatiaľ nevieme. Kto vlastne sú?

Prepojenie na úrad/ mestský podnik/ nezávislosť  

Marek Holub poslancuje za Prílepy, v minulosti zastával funkciu vedúceho jedného z oddelení MsÚ. Jeho manželka šéfuje (poverenie dostala ešte za P. Lednára) Mestskému stredisku kultúry a športu. Pod palcom má kino Tekov, mestskú knižnicu, amfiteáter, futbalový štadión s kúpaliskom, kultúrny dom v Chyzerovciach a v Prílepoch.

Ďalší poslanec, o ktorom už bola reč má zamestnanú manželku na radnici. Manželka Jozefa Palušku pracuje na radnici ako referentka na oddelení projektov a propagácie mesta.

Poslanec Jozef Paluška žijúci v zlatomoravskej mestskej časti Chyzerovce sa v e-mailovom stanovisku vyjadril, že v žiadnom prípade nebude mať jeho poslancovanie vplyv na nezávislosť vo vzťahu k primátorke mesta či hlasovania v mestskom zastupiteľstve. Vyskytli sa totiž na internete komentáre, ktoré to spochybňujú. Je zrejmé, že ide o snahu zdehonestovať dobré meno a imidž jeho osoby. Prečo? Ide sa vŕtať v neobjasnených veciach z čias Lednára, a niekomu to zrejme prekáža.

Nakoniec, stačí sa predsa spýtať priamo poslanca Palušku. Lebo toto by neprekážalo zrejme žiadnemu slušnému človeku, odpovedať na legitímne otázky novinára.

Nová sila

Na neobsadené miesto v zlatomoravskej radnici prijali manželku poslanca v novom volebnom období a je z toho rozruch. To, že pozícia bola voľná, potvrdil aj nový prednosta MsÚ.

„Mňa ako poslanca zvolili občania Chyzeroviec a po pravde vôbec nerozumiem ako som mohol ovplyvniť uzatváranie pracovných pomerov v meste Zlate Moravce. Ja ako poslanec spolu s inými poslancami tvoríme jeden z dvoch orgánov mesta – mestské zastupiteľstvo. Ide o orgán, ktorý je legislatívne ako i reálne oddelený od primátora mesta ako druhého organu. Mestské zastupiteľstvo prostredníctvom poslancov rozhoduje o základných otázkach života obce a primátor je štatutárnym organom mesta.“

„Pokiaľ niekto získa prácu nie na úkor toho,  že iného kvôli nemu bezdôvodne vyhodia z práce, má príslušnú kvalifikáciu, je spoločensky bezúhonný a dokáže viacej pre firmu priniesť, ako mu firma dáva, tak je to vždy v poriadku. Podľa mojich vedomostí, manželka prácu určite nezískala preto, že som bol zvolený za poslanca.“

Asi by bolo namieste pripomenúť, že „bývalý primátor p. Lednár mnohých iných ľudí vypoklonkoval z práce a ako a za akých okolnosti bola vyhodená moja manželka z dlhoročnej funkcie, kde priniesla do organizácie nemalé finančné prostriedky a veľké množstvo učebných aj pracovných pomôcok.“

„No a k možnosti (ne)závislého rozhodovania krátko. Som človek zásadový, priamy a hlavne skromný. Takže kategoricky odmietam, že by almužna, ktorú zarábajú čestní ľudia v štátnej správe mohla ovplyvniť moje svedomie. Hlasovať budem v súlade so sľubom, ktorý som zložil.“

Anna Mondočková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?