Pozrite si, kde majú ďalší poslanci svojich príbuzných!

Autor: Anna Mondočková | 2.2.2015 o 17:03 | Karma článku: 6,98 | Prečítané:  2328x

Informácie o príbuzných zlatomoravských poslancov pracujúcich na meste, vyvolávajú diskusie, ale aj vášne.Časom sa ukáže, či nepatria medzi tých, ktorí za poslanecký plat a príbuzenské vzťahy čušia ako voš pod chrastou.

Správa vecí verejných je o každom z nás. Hovorí bežný občan dennodenne konfrontovaný s realitou súčasného života. Kto občas sleduje dianie v zlatomoravskej samospráve, musel si určite všimnúť, že príbuzní našich mestských poslancov pracujú na rôznych pozíciách či už priamo na radnici alebo v mestských podnikoch. Zákony v tomto smere nestanovujú žiadne obmedzenia.

Prestrelky a výmena názorov medzi poslancom a občanmi na internetových diskusiách sa trochu rozvírila (mimochodom diskutuje iba Jozef Paluška) a verejnosť sa aj v uliciach rozdelila na dva tábory. Ako vždy „za“ a „proti“. O čo v súčasnosti v Zlatých Moravciach ide? Občania prichádzajú o ilúzie, že či sme si zvolili tých správnych zástupcov. Poslanci získali mandáty od nás a majú teda dosah na život ľudí a ich problémy. Mohli by sa niekým dať zmanipulovať? Môžeme sa spoľahnúť na ich slobodné hlasovanie?

Totiž, príbuzní štyroch poslancov zo sedemnásťčlenného poslaneckého zboru pracujú na radnici a jedna poslankyňa v MSKŠ. Napriek tomu, že nie sme žiadni vizionári, svojho poslanca by sme mali poznať a mať v neho dôveru, že sa bude správať tak, ako to od neho očakávame. Dôvera sa ľahko stráca, ťažko získava.

Prikláňam sa k názoru diskutujúcich, že nástrojom na rozptýlenie podozrenia z rodinkárstva sú výberové konania pod drobnohľadom verejnosti.

O koho ide?

Poslanec Karol Švajčík má na mestskom úrade zamestnanú svoju manželku na sekretariáte primátorky mesta. Pre mesto začala pracovať ešte za exprimátora Lednára.

Poslanec Roman Šíra má na MsÚ zamestnaného zaťa, dcéru na Mestskom stredisku kultúry a športu, taktiež ešte z čias primátorovania P. Lednára.

Po voľbách pracuje v mestskej organizácii MSKŠ poslankyňa Klaudia Ivanovičová, obsadila uvoľnené miesto po Lukášovi Belicovi.

V predchádzajúcom článku som hovorila o poslancoch za mestskú časť Prílepy a Chyzerovce Holubovi a Paluškovi.

Poslanci nepripúšťajú, že rodina zamestnaná na meste, by mohla ovplyvniť ich nezávislé a slobodné hlasovanie. Nechajme im čas dokázať, že stoja za ľuďmi, za každým slušným človekom a mesto vedú správnym smerom. 

Anna Mondočková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?